Annelere Özel Terapi Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Annelere Özel Terapi Merkezi

Annelerin annelerle doyasıya sohbet ettiği gevezelik odaklı terapi merkezi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?

+3
NURGUL@ARDA.SE
LARANUR
durumelek
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 11:01 am

bazi balik turleri bir yasina kadar verrilmiyor yasindsan sonrada bazilari haftada bir bazilari ise ayda bir verilmelidir, ama turkce isimlerini bilmiyorum Neutral

, ben genelde somon veriyorum , bazende baskalarini veriyorum örnegin yagli baliklar...Genelde soslu yaptigim icin yarim porsiyon fileto olarak yediriyorum , örnegin makarna , patates veya pirincle beraber...
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 11:21 am

Somonu çorba olrak veriyorum canım bir dilim alıyorum, önce haşlıyorum sonra iyice ayıklıyorum, sonra haşladığım suyu süzüp ayrı bir tencereye koyuyorum ve içine 1 patates ve bir havuç doğruyorum , ayıkladığım balığı içine atıyorum ve tekrar pişiriyorum. azıcık tuz kaatıyorum ve blenderlayıp buzluğa atıyorum 4-5 kavanoz çıkıyor birini yiyor hafta 1-2 kez veriyorum bazen hiç vermediğim oluyor yani 1-1,5 aya bitiyor yenisini yapıyorum.

diğer balıkları hep parça parça ağzına verdim bugüne kadar ama sadece tadımlık oldu.
LARANUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 9:55 pm

mümkün olduğunca günlük yapıyorum vitaminini koruması açısından ya da akşamdan z.yağlı yemeği yapıp gündüz yediriyorum, çok sıkışırsam da milupa kavanoz alıp içine et veya tavuk ekliyorum
LARANUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 9:57 pm

YAĞMUR demiş ki:
Araspaşa demiş ki:
ben bu hafta sonu balık çorbası da yapıp koymayı düşünüyorum buzluğa iyi oluyor bazı günler yemek yapacak durumum olmuyor

Bu soruları önceden de sorduğumu biliyorum ama bir iki sorum olacak;(tekrar Smile

1 - Hangi balığı kullanıyorsun?
2 - Ölçüleri nasıl ayarlıyorsun?
3 - Ne kadar çıkıyor ve ne kadarını, ne kadar zaman buzlukta saklayabiliyorsun?

Benimde bu balık işine ağırlık vermem gerek bizimki bu konuda çok eksik.. pale

haftada 1 veriyorum ızgara veya buğulama levrek, palamut veya somon veya taze bulduğun balıklardan verebilirsin, konserve pek tercih etmemekte fayda var
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptySalı Kas. 18, 2008 7:00 pm

Sabah kahvaltı
brokoli çorbası+ danette 2'lim

birazdan muhallebi+ muz
yatmadan yoğurt vereceğim
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyPerş. Kas. 20, 2008 3:44 pm

Araspaşa demiş ki:
Sabah kahvaltı
brokoli çorbası+ danette 2'lim

birazdan muhallebi+ muz
yatmadan yoğurt vereceğim

Her sabah gibi yumurta,zeytin(yağsız,tuzsuz) , peynir

Sonra kereviz,havuz,pirinç,mercimek,domates ve biraz et uydurma yemek.. Smile ve yanında yoğurt

Sonra meyve+tahıl

Sonrada anne sütü.. Smile
LARANUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyPerş. Kas. 20, 2008 9:15 pm

sabah, süt ve kahvaltı (simit, peynir, domates, pekmez)
öğlen fırında köfte patates, domatesli, yoğurt
akşamüstü meyve (ama bunu kustu)
akşamüstü üstüsü sebze püresi
akşam sma mama
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyCuma Kas. 21, 2008 12:35 pm

uydurma yemeğimizi aras çok sevdi yazıyorum,
patatesleri haşlıyorum sonra eziyorum bir borcama akoyuyorum içine patatesin yarısı kadar beyaz peynir koyuyorum yumurta kırıyorum tuz ve fırına sürüyorum içi pişiyor üstü kızarıyor ve tamam. Aras bayıldı bu yemeğe
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyPtsi Kas. 24, 2008 2:41 pm

Sabah yumurta,peynir lapası.. Smile Çünkü yapmak istememiş kızkardeşimde karıştırıp hepsini kaşıkla vermiş.. Smile

Öğlende domatesli pilav ve yoğurt..
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptySalı Kas. 25, 2008 10:39 am

Dü akşam yayla çorbasından tuz atmadan önce bir kase ayırmasını söylemiştim Selvi'ye (kızkardeşim)
Ama bizim sıpa içmek istemedi.. Tuzsuz falan tabi.. :S Sonra bizim için yaptığından verince baktım şapur şupur yiyor.. Bu çocuk tuzluyu tuzsuzu nasıl ayırt ediyor yaa.. affraid
Yani resmen ağızımın tadını bozuyorsun anne der gibi davrandı bana.. Rolling Eyes
sultan

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyPerş. Kas. 27, 2008 11:12 pm

kızlar oğluma hergün değişik ve faydalı birşeyler yedirmek adına hiç yazamadım buraya.
sabah kahvaltılarında bazen peynirli omlet bazen menemen bazende bugünki gibi cicibebeli peynirli karışımını yiyor.
öğle uykusuna yatmadan çok az kivi ve bir kavanoz karışık meyve
öğlen brokoli çorbası
ikindide muhallebi
akşam salçalı kıymalı erişte,salatalık,mandalina portakal suyu
yatmadan 100 cc muzlu süt
sultan

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? - Sayfa 2 EmptyPerş. Kas. 27, 2008 11:18 pm

kızlar bugün yaptığım brokoli tamamen uydurduğum bir çorbaydı ve kocişte bayıla bayıla içti bende buraya yazayım dedim.
brokolileri az suda haşladım
biraz un,yoğurt,süt ve 1 yumurta sarısını çırptım
daha sonra brokolinin haşlama suyunu ilave ettim
kaynamasına yakın çok azda tereyeğ ilave ettim
çok sağlıklı ve nefis bir çorba ortaya çıktı

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2