Annelere Özel Terapi Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Annelere Özel Terapi Merkezi

Annelerin annelerle doyasıya sohbet ettiği gevezelik odaklı terapi merkezi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?

+3
NURGUL@ARDA.SE
LARANUR
durumelek
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
durumelek

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? Empty
MesajKonu: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyPaz Kas. 09, 2008 12:42 am

Kızlar malum konuyu açalım dedim , ne yediriyoruz ne içiriyoruz ,1 yaşla birlikte beslenmesinde değişen ne oldu?Yedirdiğmiz nefis mamaların tarifleri...ni paylaşsak hiç fena olmaz dimi? Sizi bilmem ama ben hergün kıvranıyorum ne yedirsem bugün diye...

Hadi bakem müthiş iksirleriniz meydaneeee!!!!!! cheers Smile
LARANUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyPaz Kas. 09, 2008 10:05 am

Melekcim, artık biz ne yersek yiyebilirler, şu anda taze bulabileceğiniz sebzeler, (mutlaka biliyorsunuz ama yazılı olsun diye yazıyorum)
karnabahar, bal kabağı, pırasa, brüksel lahanası, brokoli, kereviz, patates, havuç, kırmızı biber

bunlara bakıp birini zyağlı pişiriyorum, et veya tavuk ekliyorum, genelde haftada 1 balık, değir günler, tavuk veya et kıyması dönüşümlü veriyorum

zyağlı canımız çekmezse beşamel soslu, kaşarlı yapabilirsiniz
balkabağı, patates veya brokoliyi sütlü çorba gibi yapabilirsiniz veya püre gibi

bunların dışında menemen, krep, makarna, pilav, mercimek...

uzun lafın kısası artık ailecek pişirip yiyebiliriz Smile yine de aklına gelen lazım tarif varsa yaz biliyorsam yazarım
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyPaz Kas. 09, 2008 10:29 am

aslinda iyi dusunmussun canim arkadasim bu konuyu acmakla , ama denizinde dedigi gibi kendi yaptiklarimizdan yedirebiliyoruz..Ama aksamlari ardaya ben pratik tek ögunlu yemeler pisirebiliyorum, örnegin patates puresi köfte , kremali makarna , yayla corbasi , peynirli omlet gibi..ögle yemeginde ise bzi yemegimizden yiyor bu sayede gaz yapici yemekleri yediginde aksama kadar sindirebiliyor...
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyPtsi Kas. 10, 2008 10:35 pm

ben bugün eti nohut yapmıştım etinden suyuda yedi... yedi dediğim kuşbaşı doğranmış 4 parça et bir lokma ekmek 1 yoğurt ile öğle yemeğini yptı inşallah doymuştur.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 11:43 am

arkadaşlar bizim zibidi hala kendine özel çorbayı yemeye devam ediyor arada kendimize yaptığımız çorbalardan da ikram eidyoruz.

özel yapım yoğurdunu yiyor, arada danone de evriyorum ama pek sevmiyor Rolling Eyes

kahvaltıda hala bulamaca devam ama üzerine bizim kahvaltılara da salça olup ekmek, omlet vs tüketiyor.

yediremediklerim:

makarna (çok az yiyo)
meyve suyu (meyvenin kendisini yemek istiyor)
aptamil süt (ancak arada kaşık maması yaparak tüketiyoruz)
süt (daha hiç denemedim)

daha da var ama bunlara takılıyorum
https://terapimerkezi.1forum.biz
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 2:17 pm

Admin demiş ki:
arkadaşlar bizim zibidi hala kendine özel çorbayı yemeye devam ediyor arada kendimize yaptığımız çorbalardan da ikram eidyoruz.
özel yapım yoğurdunu yiyor, arada danone de evriyorum ama pek sevmiyor Rolling Eyes
kahvaltıda hala bulamaca devam ama üzerine bizim kahvaltılara da salça olup ekmek, omlet vs tüketiyor.
yediremediklerim:
makarna (çok az yiyo)
süt (daha hiç denemedim)

Bizde hala özel çorba v.s. yapıyoruz.. Smile Bu iyimi kötümü bilemedim şimdi.. Neutral

Bugün tarahana çorbası içine biraz ekmek(çok az) ve yoğurt(evde yapıyoruz genelde) öğle yemeği..
Arada makarna verdik yoğurtla beraber yoksa yemiyor.. SAbah kahvaltısı tuzsuz bir adet zeytin,peynir ve yumurta sarısı.. Tatlı birşey vermedik henüz ama bu sefer gidişte sorucam doktora..
Ya omlet v.s. sizce bende vermelimiyim. .Birde merak ettiğim menemeni bebeye özel nasıl yapıyorsunuz yaa??
Bu arada seçil bizimkide meyve suyunu sevmedi.. Yani benim bebe sıvı olarak beni tüketiyor yaa.. Smile Suyu bile çok içmiyor.. :S
LARANUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 2:18 pm

Admin demiş ki:

BİZİMKİ DE BABACİ YOĞURDU YİYOR YANİ BABA HER AKŞAM ONA ÖZEL YAPIYOR

KLASİK KAHVALTI HATTA SİMİT PEYNİR Smile

yediremediklerim:

makarna (çok az yiyo)
ARADA AZ YEDİ
MİLUPANIN ÜZÜM KAYISI MI NE ONU SEVMİŞ BABASI DEDİ
süt (daha hiç denemedim)
SABAH DENE, DOKUNURSA GÜN İÇİNDE ANLAMAK DAHA KOLAY, KAHVALTISININ İÇİNE EKLEYEBİLİRSİN, NESTLE ÇOCUK SÜTÜ VERDİM BEN

Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 2:20 pm

ben kahvaltıya muhakkak pekmez koyuyorum

suya bayılıyo önceleri nefret etmişti ama fikir değiştirdi:)
https://terapimerkezi.1forum.biz
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 2:22 pm

Admin demiş ki:
ben kahvaltıya muhakkak pekmez koyuyorum

suya bayılıyo önceleri nefret etmişti ama fikir değiştirdi:)

Ya biz bulamaç hiç yapmadık kahvaltısını.. HEp ayrı ayrı veriyoruz.. O zebepten tek başına pekmezin tadınıda hiç sevmedi benim sıpa.. Ama bir yolunu bulup vericem inşallah...
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptySalı Kas. 11, 2008 2:48 pm

bende kahvaltisini bulamac yapiyorum ,
bir bucuk tost ekmegi 200 ml mama , bir iki yaprak kasar , bir tatli kasigi pekmez, bazen kasarin yerine yumurta koyuyorum veya onu ayri veriyorum ve bal da veriyorum. Tadi bence guzel hatta arta kalina ben yiyorum Smile

simdilik en cok sevdigi muzlu yogurt, icine bazen bir kac tane biskuvi ekliyoum.
Corba ise bazen bizim yaptiklarimizdan bazende ona özel.
baligi patates puresiyle seviyor uzerine ise dere otlu balik sosu.
gece yatmadan önce yani daha erken saatte muhallebi(kendim mamayla yaptigim ) veya sadece mama iciyor daha dogrusu icmeye zorlandiriliyor.
aralardada normal sut ,allahtan onu sevdi ve likir likir iyiyo

ee tabi simdilik bunlarin hepsi gecmiste kaldi insallah iyilesir iyilermez yeniden baslicaz...
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyÇarş. Kas. 12, 2008 2:32 pm

Arkadaşlar yumurta sarısını hergün tammı veriyorsunuz? Biz bugüne kadar öyle yaptık ama internetteki bazı yazılar kafamı karıştırdı.. Bunun içinde doktoru aramak istemedim.. Laughing

Bugün ki menü;
SAbah kahvaltısı : peynir ,zeytin ve anne mömiş.. Wink
Öğle yemeği: karnıbahar,domates,havuz ve et karışımı yemek yapmış kardeşim.. Bu arada bizim sıpa haşlanmış karnıbaharı yoğurtla çok güzel yiyor..

Ya bizim yediğimiz yemeklerden veriyoruz diyorsunuz ya,,tuz,salça olayını nasıl ayarlıyorsunuz peki?
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 11:02 am

dun kahvaltiya her zamankinden tost ekmegi , labne taze peynir , pekmez, mama ..ögle taze fasulye pilav ve yogurt... aksam patates puresi kiymali sebze ve icecek olarak sut , sadece bunlar ögun aralari uzun oldugundan meyve yerine ana ögunu tercih ettim...
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 12:58 pm

bugün brokoli çorbası vereceğim yoğurtla
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 2:42 pm

işte yaptığım çorbanın tarifi netten bulmuştum ilk kez denedim biraz tuz kattım tadına baktım güzel oldu bence.. ben ble yeriim Laughing

Brokoli Çorbası

Malzemeler
2 su bardağı doğranmış brokoli
1 tane orta boy havuç
1 küçük soğan
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı un
Hazırlanışı
Soğan ve havuç rendelenir ve zeytinyağında hafif kavrulur. Bu karışıma brokoliler de eklenerek 5-6 dakika kadar daha pişirilir. Üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bütün sebzeler pişene kadar kaynatılır. Başka bir kapta, bir bardak süt ve un karıştırılarak kısık ateşte biraz pişirilip kıvamlandırılır. Bu karışım, yavaş yavaş diğer tenceredeki sebzelere karıştırılarak eklenir ve daha sonra el blenderından geçirilir. Bir kaseye alınan çorba soğutulup bebeğe yedirilir. İsteğe göre içine küçük ekmek parçaları da doğranabilir.
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 3:27 pm

Araspaşa demiş ki:
bugün brokoli çorbası vereceğim yoğurtla

Bizdeki menü zayıf bugün irmikli domates çorbası ve yoğurt.. Öğle yemeğinde muhakkak yoğurt var herşeyin yanında.. Smile
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 3:29 pm

Bu arada size bir site adı yazayım.. Bugün inceledim bayağı güzel öneriler var... Smile
Umarım işe yarar..
http://cocukyemekleri.blogspot.com/
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 3:30 pm

YAĞMUR demiş ki:
Bu arada size bir site adı yazayım.. Bugün inceledim bayağı güzel öneriler var... Smile
Umarım işe yarar..
http://cocukyemekleri.blogspot.com/

Bir tane daha ama bu siteye pek bakamadım.. Smile
http://www.yiyorumbuyuyorum.com/
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 4:11 pm

bir büyük kavanozun yarısını yedi o da zorlaaa. ben çorba yapıp milupanın kavanozlarına koyuyorum 4 tane çıkıyor genelde 2 dolaba 2 si buzluğa
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 4:14 pm

Araspaşa demiş ki:
bir büyük kavanozun yarısını yedi o da zorlaaa. ben çorba yapıp milupanın kavanozlarına koyuyorum 4 tane çıkıyor genelde 2 dolaba 2 si buzluğa

Buzluğa atmak iyi fikir aslında ama kardeşim hep günlük yapıp yediriyor.. Şimdilik böyle idare ediyoruz bakalım..
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:23 pm

ben de zamanım varsa günlük yapıyorum ama bazen dışarı çıkıyorsun ya da hastalandığımızda çok işe yarıyor. mesela hafta sonu dışarı çıktın diyelim geldn çoçuk aç nerden baksan yarım saat bir saat sürüyo,
birde geçen aras ve aras olduk çok işe yaradı buzluktakiler
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:26 pm

sebzeli mercimek ve yogurt...
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:28 pm

bende su siralar gunluk yapiyorum ama hep israf oluyoo, dolapta bunun haricinde iki cesit daha var onlarda cöpe gidecek artik Neutral
Araspaşa

Araspaşa

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:37 pm

ben bu hafta sonu balık çorbası da yapıp koymayı düşünüyorum buzluğa iyi oluyor bazı günler yemek yapacak durumum olmuyor
NURGUL@ARDA.SE

NURGUL@ARDA.SE

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:45 pm

iyi dusunmussun , böylelikle arada bir verirsin ...
YAĞMUR

YAĞMUR

MesajKonu: Geri: BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?   BUGÜN NE YEDİRDİNİZ? EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 10:34 am

Araspaşa demiş ki:
ben bu hafta sonu balık çorbası da yapıp koymayı düşünüyorum buzluğa iyi oluyor bazı günler yemek yapacak durumum olmuyor

Bu soruları önceden de sorduğumu biliyorum ama bir iki sorum olacak;(tekrar Smile

1 - Hangi balığı kullanıyorsun?
2 - Ölçüleri nasıl ayarlıyorsun?
3 - Ne kadar çıkıyor ve ne kadarını, ne kadar zaman buzlukta saklayabiliyorsun?

Benimde bu balık işine ağırlık vermem gerek bizimki bu konuda çok eksik.. pale

BUGÜN NE YEDİRDİNİZ?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki